(098)  185-01-06      (096) 81-41-791      profocinka@gmail.com


(68 votes)

АНАЛІТИКА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ

жовт.
5
2017
Пропозиції комерційним банкам, експертна оцінка та переоцінка заставного майна, резервів банку

ПРОПОЗИЦІЇ КОМЕРЦІЙНИМ БАНКАМ, ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ТА ПЕРЕОЦІНКА ЗАСТАВНОГО МАЙНА, РЕЗЕРВІВ БАНКУ

Переоцінка заставного майна (забезпечення) банками.

Комерційні банки стикаються з необхідністю періодичної переоцінки портфелів в частині визначення вартості заставного майна відповідно до вимог НБУ, зокрема для реалізації п. 107 (розділу X. Критерії та принципи прийнятності забезпечення за кредитними операціями з метою зменшення кредитного ризику) Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями затвердженого Постановою Національного банку 30.06.2016 № 351 (із змінами).
Реалізація даних вимог, як правило здійснюється банками на умовах аутсорсингу, або власними силами, з використанням процесів різного рівня автоматизації, включно з ручним пошуком інформації на публічних майданчиках, що тягне за собою великі втрати часу, ускладнює перевірку результатів.
Специфіка кожного портфеля переоцінки у кожного банку є диверсифікована та унікальна в частині типів об’єктів, місцерозташування та технічних характеристик.
 

Розподілені бази даних ринку нерухомості при переоцінці портфелю заставного майна (резервів банку).

Далі...
(7 votes)
 
вер.
11
2017
Перевірка нотаріусом достовірності звіту про оцінку майна

Перевірка нотаріусом звіту про оцінку майна

perevrka-notarusom-zvtu-pro-ocnku-mayna

Чому нотаріусу необхідно перевіряти достовірність звіту про оцінку майна?

Вже ні для кого не таємниця, що в Україні існує розповсюджена практика надання сторонами правочинів нотаріусу документів - Звітів про оцінку ринкової вартості нерухомості, що виконані суб’єктами оціночної діяльності та внесені до Єдиної бази даних звітів про оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, із показниками вартості, що є завідомо недостовірними, тобто такими, що не відповідають ринковому рівню цін і не можуть бути досягнені з використанням достовірних і об’єктивних ринкових показників та інструментів, в порушення Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», Національного стандарту № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав» та Національного стандарту №2 «Оцінка нерухомого майна». ...

Чи може нотаріус здійснювати перевірку звіту про оцінку майна, в частині виявлення недостовірного показника вартості у висновку такого звіту?

Далі...
(17 votes)
 
вер.
8
2017
АНАЛІЗ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ М КИЇВ: Ринок житлових квартир: 1-й та 2-й квартал 2017 р.

  

М. КИЇВ:  РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ТА АНЛІЗУ ЦІН НА РИНКУ ЖИТЛОВИХ КВАРТИР
ЗА 1-Й ТА 2-Й КВАРТАЛ 2017 РОКУ, В ЧАСТИНІ:
1. Середньоринкова ціна одного квадратного метра житлової квартири в кожному з адміністративних районів м. Київ
2. Мінімальна вартість одного квадратного метра житлової квартири в кожному з адміністративних районів м. Київ
3. Середньоринкова ціна одного квадратного метра житлової квартири в кожному з мікрорайонів адміністративних районів м. Київ
  Далі...
(14 votes)
 
вер.
8
2017
АНАЛІЗ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ М ЛЬВІВ: Ринок житлових квартир: 1-й та 2-й квартал 2017 р.

 

М. ЛЬВІВ:  РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ТА АНЛІЗУ ЦІН НА РИНКУ ЖИТЛОВИХ КВАРТИР
ЗА 1-Й ТА 2-Й КВАРТАЛ 2017 РОКУ, В ЧАСТИНІ:
1. Середньоринкова ціна одного квадратного метра житлової квартири в кожному з адміністративних районів м. Львів
2. Мінімальна вартість одного квадратного метра житлової квартири в кожному з адміністративних районів м. Львів
3. Середньоринкова ціна одного квадратного метра житлової квартири в кожному з мікрорайонів адміністративних районів м. Львів
  Далі...
(13 votes)
 
вер.
8
2017
АНАЛІЗ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ М ОДЕСА: Ринок житлових квартир: 1-й та 2-й квартал 2017 р.

 

М. ОДЕСА:  РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ТА АНЛІЗУ ЦІН НА РИНКУ ЖИТЛОВИХ КВАРТИР
ЗА 1-Й ТА 2-Й КВАРТАЛ 2017 РОКУ, В ЧАСТИНІ:
1. Середньоринкова ціна одного квадратного метра житлової квартири в кожному з адміністративних районів м. Одеса
2. Мінімальна вартість одного квадратного метра житлової квартири в кожному з адміністративних районів м. Одеса
3. Середньоринкова ціна одного квадратного метра житлової квартири в кожному з мікрорайонів адміністративних районів м. Одеса
  Далі...
(15 votes)
 
вер.
8
2017
АНАЛІЗ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ М ХАРКІВ: Ринок житлових квартир: 1-й та 2-й квартал 2017 р.

 

М. ХАРКІВ:  РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ТА АНЛІЗУ ЦІН НА РИНКУ ЖИТЛОВИХ КВАРТИР
ЗА 1-Й ТА 2-Й КВАРТАЛ 2017 РОКУ, В ЧАСТИНІ:
1. Середньоринкова ціна одного квадратного метра житлової квартири в кожному з адміністративних районів м. Харків
2. Мінімальна вартість одного квадратного метра житлової квартири в кожному з адміністративних районів м. Харків
3. Середньоринкова ціна одного квадратного метра житлової квартири в кожному з мікрорайонів адміністративних районів м. Харків
 
Далі...
(12 votes)
 
вер.
8
2017
АНАЛІЗ РИНКУ НЕРУХОМОСТІ М ДНІПРО: Ринок житлових квартир: 1-й та 2-й квартал 2017 р.

 

М. ДНІПРО:  РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ТА АНЛІЗУ ЦІН НА РИНКУ ЖИТЛОВИХ КВАРТИР
ЗА 1-Й ТА 2-Й КВАРТАЛ 2017 РОКУ, В ЧАСТИНІ:
1. Середньоринкова ціна одного квадратного метра житлової квартири в кожному з адміністративних районів м. Дніпро
2. Мінімальна вартість одного квадратного метра житлової квартири в кожному з адміністративних районів м. Дніпро
3. Середньоринкова ціна одного квадратного метра житлової квартири в кожному з мікрорайонів адміністративних районів м. Дніпро
  Далі...
(13 votes)
     
лист.
12
2014
Курс гривні, рубля відносно долара США

Безымянный

Далі...
(8 votes)
 
лют.
6
2013
Львів – у трійці міст з найдорожчими помешканнями в Україні (01.01.2013)
Львів перебуває серед трійки міст з найдорожчими помешканнями в Україні. Попереду лише Київ та Одеса. Проте, за словами ріелторів, квартири у Львові купують. Найбільший попит на маленькі помешкання, бо ті дешевші.
Квадратний метр житлової площі у Львові коштує не менше тисячі доларів. Така висока ціна через те, що Львів на сьомій сходинці за чисельністю населення, проте за його щільністю – на третьому місці. «Якщо аналізувати за житловими квартирами, то найдорожчий квадратний метр в Києві. Одеса посіла третє місце. Недалеко від них і Львів. Потім йде Донецьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків», – розповів експерт з нерухомості Андрій Костик.
Далі...
(29 votes)
 
трав.
9
2013
РОЛЬ І МІСЦЕ АНАЛІТИКИ РИНКУ В ОЦІНОЧНИХ ПРОЦЕДУРАХ

УДК: 330. 330.13. 338.51

tytulka

РОЛЬ І МІСЦЕ АНАЛІТИКИ РИНКУ В ОЦІНОЧНИХ ПРОЦЕДУРАХ

Воронін В.О.

д.т.н., професор Технічного коледжу Національного університету "Львівська Політехніка", сертифікований експерт- оцінювач.

Костик А.В. економіст, сертифікований експерт-оцінювач, автор та співавтор науково-практичних статей, присвячених моделюванню оціночних процедур. Автор автоматизованого місця оцінювача (АМО) Директор компанії "ПРОФОЦІНКА"
Далі...
(23 votes)
 
вер.
9
2013
АВТОМАТИЗИРОВАННАЯ ОЦЕНКА НЕДВИЖИМОСТИ НА ОСНОВЕ КОМПЬЮТЕРНОГО МОДЕЛИРОВАНИЯ РЫНОЧНОГО ЦЕНООБРАЗОВАНИЯ

 УДК 657.922

1

АВТОМАТИЗИРОВАННАЯ ОЦЕНКА НЕДВИЖИМОСТИ НА ОСНОВЕ КОМПЬЮТЕРНОГО МОДЕЛИРОВАНИЯ РЫНОЧНОГО ЦЕНООБРАЗОВАНИЯ

Воронін В.О.

д.т.н., професор Технічного коледжу Національного університету "Львівська Політехніка", сертифікований експерт- оцінювач.

Костик А.В. економіст, сертифікований експерт-оцінювач, автор та співавтор науково-практичних статей, присвячених моделюванню оціночних процедур. Автор автоматизованого місця оцінювача (АМО) Директор компанії "ПРОФОЦІНКА"
Лянце Е.В.
Математик, автор  публікацій в галузі інформаційних технологій та  оцінки. Область наукових інтересів: математичне моделювання.

Процедуры проведения автоматизированной массовой и индивидуальной оценки базируются на применении средств и методов информационных технологий в оценочной деятельности и предназначены для использования в сфере оценки имущества и имущественных прав. В основу концепции автоматизированной оценки положены адаптивные гибридные модели рыночного ценообразования в различных сегментах рынка недвижимости с использованием  программно-реализованного алгоритма определения рыночной стоимости.

Procedures for Automated Valuation Models by Mass and Individual Appraisal of Real Property is based on the use of means and methods of Information Technology in assessment activities and are inten ded for use in sphere of an estimation of real property and property rights. The basis of the concept of automated valuation are hybrid Asset Pricing Model with adaptive algorithms of various segments of the real estate market on the basis of the software algorithm to determine the market value.


Далі...

(20 votes)
 
січ.
15
2011
Управління вартістю компанії при реалізації інноваційно-алокаційного логістичного проекту
image001
Автори: Воронін В.О., Костик А.В., Лянце Е.В., Павлиш Л.І.
Опубліковано: Вісник Національного університету «Львівська політехніка» № 649, «Логістика. Логістика і маркетингове управління», 2009 р., Видавництво НУ «Львівська політехніка», стор. 161.
В роботі розглядається концепція організації менеджменту компанії, направленого на збільшення вартості компанії шляхом реалізації інноваційно-алокаційного проекту – впровадження логістичного центру для управління зростаючею торговою мережою. Концепція управління вартістю підприємства (Shareholder Value Concept, Value-Based Management) орієнтує менеджмент на зростання ринкової вартості компанії або зростання вартості майнового комплексу, що створюється або розвивається в інноваційних проектах. Ця концепція в протилежність концепції максимізації поточних і очікуваних на найближчий час прибутків робить акцент на реалізацію інноваційних проектів, які забезпечать для фірми стабільні і підвищені грошові потоки в майбутньому.

The given article deals with the conception of management's organisation of company, directed on the increase of company's value by realization of innovatiio - allocation project - introduction of logistic center for the management of widespseading net of point-of-sale. Conception of management of the enterprise's entimation (Shareholder Value Concept, Value-Based Management) orients the management on the growth of market value of company or the growth of property's value complex which is created or develops in the innovative projects. This conception in the opposition of the conception of maximization of current and expected for the nearest time incomes does an accent on the realization of the innovative projects, which will provide a firm with stable and enhanceable money flow in the future
Далі...
(24 votes)
 
січ.
16
2011
Оцінка вартості компанії в умовах економічної невизначеності

                                  image002      image004

 Автори: Воронін В.О., Костик А.В., Лянце Е.В., Павлиш Л.І.
Частина 1 опублікована: «Янус-Нерухомість» № 14 (361) липень 2009 р., видавець – Агенція нерухомості «ЯНУС»; стор.8-9.
Частина 2 опублікована: «Янус-Нерухомість» № 15 (362) серпень 2009 р., видавець – Агенція нерухомості «ЯНУС»; стор.8-9.

Метою даної роботи є оцінка поточної вартості мережевої компанії на підставі здатності нею генерувати грошові потоки як в історичному плані та і в майбутньому.
Далі...
(22 votes)
 
жовт.
20
2009
Моделирование рынка недвижимости в условиях кризиса
Jalta2009
Автори:  д.т.н. Воронін В.О., Костик А.В., Лянце Е.В., Вороненко С.М
Опубліковано: в збірнику - Матеріали ХІV Міжнародної науково-практичної конференції 

«Оцінка активів в умовах нестабільного ринку».

24-27.09.2009 р. м. Ялта, стор. 16-30 
 Так как значения ставки капитализации, полученные методом рыночных екстракций, базируются на рынке "предложений", а значения ставки капитализации, полученные кумулятивным методом, отражают реальные риски, вызванные состоянием финансовых инструментов в условиях кризиса, то расхождения в значениях стоимости можно отнести на величину "торга" рынка "предложений". Показано, что для офисной, торговой недвижимости интервалы "торга" составляют 15?20%, а для производственно-складской – 25?30%.
   Далі...
(24 votes)
 
трав.
21
2011
Роль и место оценки бизнеса в управлении стоимостью компанией
Jajta2008 
Автори:  Воронін В.О., Маркус Я.И., Костик А.В., Сирош Ю.И.
Опубліковано: в збірнику - Матеріали ХІІ Міжнародної науково-практичної конференції 

«Оцінка майна для цілей фінансування».

25-27.09.2008 р. м. Ялта, стор. 67-79 
 Все большее число успешно развивающихся молодых компаний выходят на рынок в тех или иных отраслях народного хозяйства Украины. Перед менеджментом этих компаний все чаще во главу ставится задача не достижения краткосрочных показателей (прибыль на акции (долю в фирме), рентабельность собственного капитала), которые могут привести к практике «выжимания соков» из компании и ее финансовой несостоятельности в будущем, а достижение долгосрочных целей – пусть и отложенное во времени, но существенное и долговременное увеличение рыночной стоимости компании. 
    Далі...
(23 votes)
 
лист.
2
2008
МЕТОДОЛОГЯ АНАЛІЗУ ЦІН НА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ

1ПЕРЕДМОВА ВІД АВТОРІВ

 Хотілось би привернути увагу на той факт, що за 15 років становлення ринку нерухомості в Україні, науково обґрунтована професійна аналітика ринку нерухомості практично перебуває в зародковій стадії.
Існуюча ситуація зумовлена як об'єктивними, так і суб'єктивними причинами, в тому числі і відсутністю "площадки" для обговорення проблем і опрацювання досягнень розрізнених груп людей, які займаються аналітикою ринка нерухомості, в тому числі і в інтересах оціночної діяльності.
Ми сподіваємося, що поява подібного сайту на ринку нерухомості України зможе хотяби частково заповнити існуючий інформаційний вакум.
Аналіз ринку нерухомості як галузі народного господарства є самостійним видом діяльності, що має на меті забезпечення об'єктивною інформацією осіб, які приймають рішення про проведення тих або інших операцій на ринку.
Причина відсутності певних значущих успіхів в багаторівневій аналітиці ринку, вершиною якої є створення прогнозних моделей тенденцій розвитку ринку хоча б на найближчу перспективу (рік-два), лежить не тільки в площині відсутності аналітичних центрів, укомплектованих штатом висококваліфікованих професіоналів в різних галузях (математики-програмісти, аналітики ринку, економісти, фахівці з економіки нерухомості і містобудування і ін.), але і у відсутності офіційних статистичних даних, збір яких ніким не налагоджений, ніким не централізований, ніде не публікується.
Далі...
(24 votes)
 
лист.
8
2012
ТАБЛИЦЯ СТАВОК ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ, ТА СПЛАТА ІНШІ ОБОВ’ЯЗКОВІ ПЛАТЕЖІВ ПРИ ОПЕРАЦІЯХ З НЕРУХОМІСТЮ

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна встановлено ст. 172 Податкового кодексу України. Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок об’єктів нерухомого майна встановлено ст. 174 Податкового кодексу України. В таблиці нижче наведені ставки податку на доходи фізичних осіб, та інші обов’язкові платежі, при операціях з нерухомістю:

ПРИ ПРОДАЖІ (ОБМІНІ) ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА

При нотаріальному посвідченні договору купівлі – продажу (обміну), нерухомого майна одноразово оплачується: 1). Плата в розмірі державного мита - 1% від суми договору, але не нижче оціночної вартості розрахованої уповноваженим органом; 2). Внесок (збір) до Пенсійного фонду України - 1% від суми договору. Оплачується якщо предметом договору відчуження є будь-яке нерухоме майно, окрім земельних ділянок; 3). Податок з доходу фізичних осіб:

Дохід від продажу (обміну) не частіше 1 разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад 3 роки*

не оподатковується

Податковий кодекс України

п. 172.1

Дохід від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1.

5%

Податковий кодекс України

абз. 1 п. 172.2

Дохід від продажу об'єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1

Дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва

5%

Податковий кодекс України

абз. 2 п. 172.2

Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, і сума його доходу менша ніж десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня поточного року. Умова: у власності менше 3-х років, або 2-га продажа.

15%

Податковий кодекс України

п. 172.9.

Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, і сума його доходу більша ніж десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня поточного року. Умова: у власності менше 3-х років, або 2-га продажа.

17%

Податковий кодекс України

п. 172.9.

ПРИ ПРИЙНЯТІ У СПАДЩИНУ ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА

При нотаріальному оформленні спадщини на нерухоме майно одноразово оплачується: 1). Плата в розмірі державного мита - 1% від суми договору, але не нижче оціночної вартості розрахованої уповноваженим органом; 2). Податок з доходу фізичних осіб:

Вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення

(Податковий кодекс України п.14.1.263.: членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення;)

0%

Податковий кодекс України

пп. 174.2.1

Вартість власності, зазначеної в пп. «а», «б», «ґ» п. 174.1 ПКУ, що успадковується особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Вартість власності, зазначеної в пп. «а», «б» п. 174.1 ПКУ, що успадковується дитиною-інвалідом

0%

Податковий кодекс України пп. 174.2.1

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, отриманого у спадщину спадкоємцями, що не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення 

5%

Податковий кодекс України

пп. 174.2.2

Спадщина,отримана будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-який об'єкт спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента

15 (17) %

Податковий кодекс України

пп. 174.2.3

ПРИ ДАРУВАННІ ОБ’ЄКТІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА

При нотаріальному посвідченні договору дарування, нерухомого майна одноразово оплачується: 1). Плата в розмірі державного мита - 1% від суми договору, але не нижче оціночної вартості розрахованої уповноваженим органом; 2). Податок з доходу фізичних осіб:

Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються за правилами для оподаткування спадщини (див. «Спадщина»)

0 %
5 %,
15 (17) %

Податковий кодекс України

п. 174.6

 

Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону. [ПКУ п.172.3]

Детальніше: тут

 

Далі...
(49 votes)