(098)  185-01-06      (096) 81-41-791      profocinka@gmail.comАНАЛІТИКА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ

вер.
11
2017
Перевірка нотаріусом достовірності звіту про оцінку майна
(17 votes)

Перевірка нотаріусом звіту про оцінку майна

perevrka-notarusom-zvtu-pro-ocnku-mayna

Чому нотаріусу необхідно перевіряти достовірність звіту про оцінку майна?

Вже ні для кого не таємниця, що в Україні існує розповсюджена практика надання сторонами правочинів нотаріусу документів - Звітів про оцінку ринкової вартості нерухомості, що виконані суб’єктами оціночної діяльності та внесені до Єдиної бази даних звітів про оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, із показниками вартості, що є завідомо недостовірними, тобто такими, що не відповідають ринковому рівню цін і не можуть бути досягнені з використанням достовірних і об’єктивних ринкових показників та інструментів, в порушення Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», Національного стандарту № 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав» та Національного стандарту №2 «Оцінка нерухомого майна». ...

Чи може нотаріус здійснювати перевірку звіту про оцінку майна, в частині виявлення недостовірного показника вартості у висновку такого звіту?

Мінімальна вартість нерухомості - індикативний показник мінімальної вартості одного квадратного метра площі, покликаний продемонструвати саму нижню межу ринкових вартостей на певний тип нерухомості, в певному регіоні, в певному періоді, тобто самий мінімальний інтерес бюджету, який має виникати від оподатковуваних операцій з нерухомістю під час вчинення нотаріальних дій. Використання звітів про оцінку з вартістю нижчою ніж індикативний показник мінімальної вартості - суперечить інтересам держави.   Такий звіт про оцінку має викликати сумніви у нотаріуса, направлятися на рецензування, та не може використовуватись для вчинення нотаріальних дій, а посвідчені правочини підлягати перегляду через можливу недійсність угод із спеціальними наслідками.
Середня ринкова вартість нерухомості - індикативний показник середньої вартості одного квадратного метра площі на ринку, покликаний продемонструвати середньоринкову вартість на певний тип нерухомості, в певному регіоні, в певному періоді.
Індикативні статистичні показники середньої та мінімальної вартості нерухомості в певному районі, дозволять нотаріусу зрозуміти ступінь об’єктивності вартості зазначеної у звіті про оцінку майна, відповідно при посвідченні правочинів не використовувати документи з недостовірними вартостями, що не відповідають законодавству, в тому числі відповідно до ст.ст. 5, 46, 47, 49 Закону України «Про нотаріат».

Індикативні статистичні показники для перевірки достовірності звіту про оцінку житлових квартир

Основною задачею індикативних статистичних показників - є відображенням реальної ситуації в даному сегменті ринку, а також надання чіткого і зрозумілого інструменту для перевірки та контролю вартості зазначеної в звіті про оцінку, яка є базою для нарахування та сплати ПДФО, військового збору, внеску до пенсійного фонду та державного мита. 
Дані індикативні статистичні показники надаються Фонду державного майна України, в якості одного із інструментів, для виконання покладених на нього прямих функцій передбачених Законом України "Про Фонд державного майна України", та п. 1.4 «Порядоку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства»
До відома надаються результати визначення індикативних статистичних показників ринку житлових квартир у розрізі адміністративно-територіального поділу по містах: м. Київ, м. Львів, м. Одеса, м. Харків, м. Дніпро. Представлені індикативні статистичні показники у вигляді зрозумілих для всіх діаграм, гістограм і зведеної таблиці.  Надані матеріали дозволять визначити завідомо недостовірні дані, а саме: недостовірну вартість вказану у звіті про оцінку нерухомого майна, яка призводить до суттєвих необґрунтованих занижень обов’язкових до сплати податків та інших платежів, що справляються при вчиненні нотаріальних дій з житловими квартирами у м. Київ, м. Львів, м. Одеса, м. Харків, м. Дніпро. 
 Індикативні статистичні показники, підготовлені командою кваліфікованих спеціалістів на базі консалтингових та оціночних компаній, які проводять роботу з впровадження проекту «МОНІТОРИНГ ТА АНЛІЗ ЦІН НА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ УКРАЇНИ».  В рамках проекту, окремі результати аналітично-статистичних досліджень пропонуються на безоплатній основі в порядку громадської ініціативи. Спосіб представлення таких результатів – спрощений звіт у якому візуально представленні процеси на ринку нерухомості, шляхом побудови логічної системи графіків, діаграм з коротким зрозумілим описом результатів.  Слід відмітити, що більш глибокий аналіз та детальні пояснення, а також деталізовані бази даних моніторингу ринку за відповідний період, при потребі можуть бути представлені.
 Матриця контролю та перевірки достовірності вартості зазначеної в звіті про оцінку, критичне значення зазначено в полі мінімальна вартість:
Перевірка нотаріусом звіту про оцінку майна - Матриця індикативних показників на ринку житлових квартир - місто Київ
Перевірка нотаріусом звіту про оцінку майна - Матриця індикативних показників на ринку житлових квартир - місто Львів
Перевірка нотаріусом звіту про оцінку майна - Матриця індикативних показників на ринку житлових квартир - місто Одеса
Перевірка нотаріусом звіту про оцінку майна - Матриця індикативних показників на ринку житлових квартир - місто Харків
Перевірка нотаріусом звіту про оцінку майна - Матриця індикативних показників на ринку житлових квартир - місто Дніпро
(17 votes)
Перегляди(19666)