Звертайтесь за тел.:   (032)  231-95-35;    096 81-41-791   ЗАВАНТАЖИТИ ВІЗИТКУПОФОЦІНКА: Експертна оцінка майна: АКТУАЛЬНО

лист.
28
2011
(22 votes)
1 листопада 2011 року опубліковано Тимчасовий порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва, що продається (обмінюється), затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 26.10.2011 (далі – Тимчасовий Порядок) , яким визначено механізм виначення оціночної вартості нерухомості та об’єктів незавершеного будівництва (далі – об’єктів нерухомості), що використовується для обчислення доходу від продажу (обміну) об'єкта нерухомості та іншого доходу платника податку у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження об'єкта нерухомості, крім випадків його успадкування та дарування.
Це означає,що на період до законодавчого врегулювання питання щодо визначення органу, уповноваженого проводити оцінку нерухомості для цілей оподаткування, таку оцінку будуть суб’єкти оціночної діяльності (далі – оціночні компанії).
На підставі оціночної (ринкової) вартості нерухомості, як бази опадаткування, буде визначений розмір податку, який буде сплачений при проведенні операції відчуження об'єкта нерухомості, крім випадків його успадкування та дарування.
Водночас, проведення незалежної оцінки не обов’язково у випадку, якщо:
1.Особа здійснює продаж (обмін) нерухомості не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення.
2. Нерухомість перебуває у власності особи понад трьох років.
Суб’єктам оціночної діяльності у разі проведення оцінки для цілей оподаткування у випадках, що підпадають під дію цього Тимчасового Порядку, необхідно повідомити Фонд державного майна України (далі – ФДМУ) про такі наміри за вастановленою Фондом формою. Оскільки, на сьогодні такої форми ФДМУ не розроблено, то за консультуцією, отриманою у ФДМУ, повідомити можна листом з повідомленням про отримання, складеним у вільній формі.
Крім того, відповідно до п. 12 Тимчасового Порядку оціночні компанії подають щомісяця Фонду державного майна інформацію про результати проведення оцінки за формою, встановленою Фондом. На сьогодні такої форми Фондом не розроблено, тому подавати інформацію по результатам оцінки зараз не обов’язково. Але, після її розробки, інформацію необхідно буде подати за весь період. Документи про визначення оціночної вартості об'єкта нерухомості (Звіт про оцінку) повинні зберігатися оціночними компаніями не менше, як п'ять років.
finprice.com.ua 23.11.2011
(22 votes)
Перегляди(74867)
 

Додати коментар

Захисний код Оновити